FANDOM


Witam w dzisiejszym odcinku. Dzisiaj po raz pierwszy w historii zrecenzuję grę sportową, mało tego, rodzimą produkcję, która jest oczywiście do dupy. Zapraszam do oglądania.

Gra SKI:) została stworzona w roku 2009 przez Reddot Games. Deweloperem tej kupy gówna był nasz kochany PLAY. Twórcy są znani przede wszystkim z beznadziejnych gier na podstawie serialu „Włatcy Móch”, na przykład: Battle Arena, czy Olimpiada Podwórkowa oraz z wyścigówki Rajd Polski, która też była crapem. Jak sama nazwa wskazuje jest grą sportową, a właściwie wyścigową, w której naszym środkiem transportu są narty. Czy tym razem Reddot games zawaliło sprawę? Na pewno znacie odpowiedź, ale przyjrzyjmy się temu gówienku bliżej. Nie znalazłem ani jednej recenzji nigdzie, ani w prasie, ani w Internecie, więc, można uznać, że to pierwsza recenzja na świecie.

Tradycyjnie zaczynamy od głównego menu, które w zasadzie jest najgorszym głównym menu jakie widziałem na własne oczy w życiu. Możemy zagrać w slalon klasyczny, tryb zręcznościowy, wyjść i zmienić rozdzielczość z trybu okienkowego na pełny ekran. Nie ma żadnych innych opcji oraz żadnych napisów, kto dokładnie stworzył tą grę. Jedynie w menu wyboru planszy możemy rozpocząć grę od początku, zobaczyć wyniki oraz kupić coś w sklepie. Możecie odczuć wrażenie, że gra jest albo zrobiona we Flashu, albo dodawana gratisowo do płatków – nic bardziej mylnego! Mamy więc do czynienia z prawdziwą kupą nieludzkich rozmiarów.

Teraz o hudzie gry, który jest jedną z zalet tego ścierwa. W lewym dolnym rogu jest liczba zebranych punktów w całej grze oraz prędkościomierz. Natomiast w prawym dolnym rogu mamy czas w którym pokonujemy daną planszę a pod nim rekord czasowy tej planszy. Interfejs jest dobrze zrobiony, wszystko widać, tylko dlaczego nie ma licznika prędkości, tylko ten chujowy pasek. Ale nieważne, jest i tak dobrze.

Grafika natomiast to wielkie gówno. Tekstury są niskiej jakości, efekty specjalne to jakiś żart, modele wyglądają okropnie. Naprawdę, gra wygląda jakby stworzona była przynajmniej 10 lat temu. Jedynie logo trzyma jakikolwiek poziom. Nawet najprostsze gry we flashu mają o wiele lepszą grafikę niż to.

Teraz o torach. W grze mamy ich 6. Tak, 6, kurwa torów. I nie dość, że ich liczba poraża, to jeszcze mają nierówny poziom trudności. Pierwszy poziom jest średni, natomiast ostatni banalnie prosty. A najtrudniejszym torem jest 4. Chociaż bym się zesrał i tak nie przeszedłbym tego etapu. Co u diabła? Co do trybu zręcznościowego jest on totalną katastrofą. Nie dość, że mamy 6 tych samych torów, to jeszcze, różnią się tym, że tu i ówdzie znajdują się zegary, które jedną sekundę. Naprawdę?

Podczas opowiadania o menu prawdopodobnie zauważyliście ikonkę sklep. Tak, w tej grze jest sklep, który ssie srakę przez słomkę. Nie dość, że za wszelkie dodatki twórcy pragną mnóstwo punktów, to jeszcze, zgadnijcie, NIC TO NAM NIE DAJE! Żadnej szybkości, żadnego nitra, po prostu dostajemy nowe ubranka lub kolor nart. Co oni myśleli?

Oprawa audio jest na mizernym poziomie. Nie dość, że w grze mamy aż 4 utwory, to jeszcze są do chrzanu, nie pasują do żadnego sportu, ani do niczego. Natomiast efekty dźwiękowe to jesień średniowiecza, dźwięki są tak irytujące, że po dłuższych posiedzeniach nad grą można dostać zaawansowanego pierdolca. Zresztą, posłuchajcie ich sami.

A jak się ma sprawa odnośnie działania gry? Pod tym aspektem gra nie wypada blado. Wręcz przeciwnie. Gra ani razu mi się nie zawiesiła, ani nie zacięła podczas grania oraz nagrywania. Gra działała płynnie na wszystkich nowszych systemach a gra nie posiada Bugów oraz glitchów. Zresztą, jak można oczekiwać jakichkolwiek błędów w kilku mapach?

Kolejną dobrą rzeczą jest też to, że można wybrać postać, którą będziemy przemierzać grę. Może gra się nie różni, może dziewczynka wygląda jak bąblogłowy kosmita i może nic innego niż skin postaci się nie zmienia, ale i tak dobrze, że twórcy dali nam wybór. I na tym zalety się kończą.

Czyli podsumowując: gra jest kiepska. Słaba grafika, okropne audio, mało tras oraz brak jakiejkolwiek zabawy z grania. W dodatku gra jest nierówna, w niektórych planszach jest skandalicznie łatwo, w niektórych trudno. Oprócz tego bezsensowny sklepik i tryb zręcznościowy jeszcze bardziej nas irytują. Poza tym gra nie jest darmowa, kosztuje 9 zł. O 8 złotych i 99 groszy za dużo moim zdaniem. A tak właściwie, nawet nie wiem, dla kogo jest ta gra. Dzieci wkurzy poziom trudności, fanów sportu beznadziejne tory oraz fizyka, a normalni gracze po prostu nie zauważą tej gry. I dobrze, bo ta gra jest jedną z najgorszych gier sportowych jakie grałem w życiu, więc jeśli pasjonują Ciebie sporty zimowe, kup sobie inną grę. A teraz czas na oceny końcowe.

Poprzedni
Maluch Racer 3
Transkrypt odcinka (Seria 4)
SKI:)
Następny
Czarnobyl: Terrorist Attack